KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14954142
nr 1495 4142
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 46x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x77 cm
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 20:47:24
4/10 10:04:08
300 kr
10/10 16:51:41